Turkey Supporting-Helping #ISIS, Document 3

 

A secret meeting between ISIS member-sympathisers in Aksaray, The young man is Bilal Erdogan, Turkey’s presidents son, who involved in several money laundry and corruption cases last year

bilal-erdogan

بلال اردوغان (پسر رئیس جمهور ترکیه) با دو عضو گروه تروریستی داعش در در رستورانی واقع در استان آکسارای ترکیه

Advertisements

One thought on “Turkey Supporting-Helping #ISIS, Document 3

 1. داعش دست پرورده ترکیه؛ ساخت و پرداخت داعش به دست سازمان اطلاعاتی ترکیه
  منبع:سایت آذریها

  داعش(خلافت اسلامی شام و عراق) گروهی سلفی- وهابی شناخته می شود که قائل به فعالیت های جهادی است. این گروه که از القاعده جدا شده است با حمایت های مالی و اطلاعاتی عربستان اداره می شود. نیروهای اطلاعاتی عربستان به همگام اشغال موصل در صفوف این گروه به هدایت رهبران آن می پرداختند.
  یاسین القاضی (سرمایه دار سعودی) از مهم ترین حامیان مالی داعش به شماره می رود. القاضی در عین حال از هسته های تروریستی مشابه در ترکیه نیز حمایت می کند. وی پس از عملیات 11 سپتامبر در لیست سیاه ف.بی.آی به عنوان حامی مالی گروه های تروریستی و جهادی قرار گرفت. وی هم چنین سابقه حمایت از گروه های جهادی در بوسنی و نیز حماس را دارد. حماسی که پس از 1391 به ترکیه نزدیک شده بود و دبیرکل آن اردوغان را رهبر مسلمانان جهان نامیده بود.
  تصویر زیر مربوط به جلسه مشترک هاکان فیدان(رئیس تشکیلات استخبارات ملی ترکیه)،یاسین القاضی و رجب طیب اردوغان است.که از سوی روزنامه های ترکیه منتشر شده است.

  طارق هاشمی پشت پرده داعش
  طارق هاشمی از دیگر کسانی است که در پشت پرده داعش قرار دارد. وی به حکم دادگاه به اتهام دست داشتن در بمب گذاری های متعدد علیه شیعیان عراق در حین انجام وظیفه (معاونت نخست وزیری) محکوم شد و به ترکیه گریخت و تحت حمایت این کشور قرار گرفت. او در در ترکیه یک تشکیلات مسلحانه بین المللی تاسیس کرد. وی دو ژنرال ترک به نام های کوُرکماز تاغما و ادنان تانری وردی را در راس آن قرار داد.

  استانبول: مرکز داعش

  در سال های گذشته شبه نظامیان چچنی مانند: سیف الله چچنی (شیشانی)، یعقوب لزگی چچن، ابوموسی چچنی (شیشانی)، ابوعمر چچن (تارکان باراتاشویلی) را در راس داعش قرارگرفتند. این عملیات از قرارگاه میت در محله لاله لی استانبول مدیریت می شد
  به گزارش آذری ها نیروهای چچنی از سال ها پیش تحت حمایت ترکیه قرار داشتند. اما این بار در راستای تغییر کاربری وظایف دیگری به آنان محول می شد. تمام فعالیت های داعش از سوی این افراد مدیریت و هماهنگی می شود. به عبارت دیگر مرکزیت نظامی داعش در لاله لی استانبول تحت نظر میت قرار دارد.
  در 27 مارس 2014 باند فتح الله گولن نوار شنودی را منتشر کرد که از ماحصل نشست مسئولان رده بالای امنیتی ترکیه در خصوص رخدادهای سوریه بود. در این نشست که افشای آن یک رسوایی بزرگ برای سیاست خارجی ترکیه به شمار می رود،احمد داوواغلو، هاکان فیدان (رئیس میت)، یاشار گولر (جانشین فرماندهی ستاد مشترک)، فریدون سینر اُغلو(معاون وزیر خارجه) حضور داشتند. یکی از مسائل مهمی مطرح شده این نشست ترتیب یک حمله موشکی ساختگی از سوی ارتش سوریه به خاک ترکیه و هم چنین تخریب مقبره بنیانگذار سلسله عثمانی از سوی قوای وابسته به اسد بود. این مقبره طبق توافق دو طرف به منزله خاک ترکیه محسوب می شود. تمامی این عملیات ها قرار بود از سوی شبه نظامیان تروریست وابسته به ترکیه انجام شود به طوری افکار عمومی آن را از سوی نیروهای وابسته به اسد تلقی کنند.

  در لابلایی مکالمات این نشست محرمانه مشخص شد که تروریست های چچنی در سوریه از سوی ارتش ترکیه آموزش داده می شوند
  محتویات این نشست هیچگاه از سوی مقامات ترکیه تکذیب نشد. خبر انتشار دستگیری یکی از ماموران حفاظت ساختمان امنیتی مربوطه به اتهام شنود جلسه محرمانه موید صحت اظهارات و محتوای نوار منتشر شده بود.
  در همان دوران “هیثم منا” مسئول ائتلاف ملی سوریه گفت 6 مامور پرسنل وابسته به دولت انگلستان تحت نظارت میت از مرز عبور کرده و به داعش پیوسته اند.

  برخی فرماندهان در اردوگاه های داعش ترکی صحبت می کنند

  در طول چند سال گذشته دروازه های مرزی قره قمیش و آقچه قلعه واقع در مرز سوریه درطول 24 ساعت برای عبور و مرور و انتقال نیرو و تجهیزات به داخل سوریه و اردوگاههای داعش مشغول به کار بودند. اعضای داعش جهت تهیه لوازم و ارزاق به منطقه قاضیان تپه ترکیه نیز رفت و آمد می کردند. آن گونه که در ویدوهای و تصاویر منتشره از داعش دیده می شود، مواد خام سلاح های شیمیایی از ترکیه خریداری شده بود.
  جالب ترین نکته در بررسی اسناد بدست آمده از داعش نت ها و یادداشت هایی به زبان ترکی در نقشه های جنگی داعش است. در زیر نقشه جنگی داعش برای مقابله با نیروهای وابسته به حزب اتحاد دموکراتیک(PYD) در حسکه دیده می شود. در ذیل نقشه نکاتی به زبان و الفبای ترکی استانبولی نوشته شده است.

  موشک های ارسالی ترکیه به سوریه

  توقیف کامیون متعلق به میت در 19 ژانویه 2014 در آدانا (مرز سوریه) یکی دیگر از رسوایی های سیاسی ترکیه بود. این موشک ها به مقصد سوریه در حال حرکت بودند که از سوی فرماندهی دوم ژاندارمری آدانا به حکم دادستان توقیف شدند.
  در همان روزها چند کاروان دیگر حامل اسلحه به مقصد سوریه توقیف شد. این کامیون ها توسط خودروهای ماموران اطلاعاتی ترکیه اسکورت می شدند. نیروهای ژاندارمری به هنگام توقیف کامیون، با ماموران میت روبرو شدند که با نشان دادن کارت شناسایی متعلق به میت خواستار رفع مزاحمت و ادامه مسیر خود بودند.
  اختلاف باند گولن و اردوغان ، یکبار دیگر کار دست حکومت ترکیه داده بود و این باند با استفاده از نفوذ خود در دادستانی و ژاندارمری ضربه مهلکی به آک پارتی وارد آورد. هر چند حکومت ترکیه بعد از انتشار این خبر ادعا کرد که موشکها به برای ترکمن های سوریه ارسال می شود، اما با توجه به فقدان نیروهای نظامی و سیاسی سازمان یافته در بین ترکمن های سوریه آن هم با چنین ظرفیتی، همگان از مقصد واقعی موشک ها مطلع شدند.به ویژه که با تکذیب رهبران ترکمن های سوریه ، موضوع وضوح بیشتری پیدا کرد.

  اشغال موصل

  بعد از اشغال موصل عدنان سراج نماینده پارلمان عراق در گفتگو با شبکه العالم گفت: در پشت پرده این عملیات، ترکیه و عربستان سعودی قرار دارند.
  رهبران داعش در ترکیه زندگی می کنند و مورد حمایت قرار دارند. نخست وزیر و رئیس استخبارات این کشور راسا با حامیان مالی آن در ارتباط هستند. دولت ترک با ارسال سلاح، مهمات و موشک تحت نظارت میت و گشودن چتر حمایت بین المللی از داعش حمایت کرده است.

  حال پرسش این جا است که با وجود روابط حسنه بین ترکیه و داعش، چرا این گروه اقدام به اشغال کنسولگری ترکیه نموده است. برای این پاسخ فرضیه های متعددی وجود دارد.
  بخشی از تحلیل گران ترک معتقدند که داعش خصومت و درگیری با ترکیه ندارد. اما جهت اعلام اقتدار و حاکمیت خود در منطقه و نشان دادن فروریزی نظم سیاسی و دیپلماتیک سابق، دیپلمات های ترکیه را اسیر کرده است و اگر کنسولگری دیگری در موصل می بود، اقدام به اشغال آن نیز می کرد. بر اساس این نظر دیپلمات ها با پادرمیانی طارق هاشمی به زودی آزاد می شوند.
  نظر دیگر به رد گم کنی ترکیه اشاره دارد. بر طبق این نظریه داعش در حال رشد و شکوفایی است و ترکیه برای برائت جستن از داعش در نزد افکار عمومی از چنین گروگان گیری استقبال می کرد. حداقل سود داعش برای ترکیه کشتار و تصفیه مناطق شیعه نشین منطقه و به قیادت در آوردن آنان است.
  گروهی دیگر مانند برخی نمایندگان مجلس ترکیه به سیاست های متوهمانه و غلط وزارت خارجه ترکیه اشاره می کنند. طبق نظر آنها گروه های جهادی و بنیادگرا دیریازود روی دست بنیان گذاران خود بلند می شوند. مانند القاعده که ساخته امریکا بود ولی در نهایت تبدیل به دشمنی سرسخت برای این کشور شد..
  نظریه چهارم ضمن پذیرش روابط ترکیه و داعش معتقد است هنوز برای قضاوت در این خصوص زود است. اما سابقه ترکیه در خودزنی و انتساب آن به رقبا مانند موضوع افشاء شده مرقد سلطان سلیمان در سوریه، نشان می دهد که ممکن است این بار ترکیه قصد داشته باشد برای ضربه زدن به نوری مالکی که پیروز انتخابات اخیر عراق بود، برنامه هایی از این دست را با هماهنگی عربستان پیش بینی کرده باشد.

  اشغال کنسولگری نمایش تئاتر است

  ناصر حاجی منصور از اعضای رده بالای حزب اتحاد دموکراتیک که شاخه ای از پ.ک.ک در شمال سوریه است و ماهها با داعش و جبهه النصری درگیری نظامی داشت پس از اشغال کنسکولگری ترکیه در موصل گفت: این اقدام تنها یک نمایش تئاتر است. وی در خصوص ماموران حفاظت از مقبره سلیمان شاه (بنیانگذاران عثمانی که مقبره وی در سوریه واقع شده است و جزو خاک ترکیه به شمار می رود) گفت: سربازان ارتش ترکیه که برای پاسداری به این منطقه می روند برخی اطلاعات و مدارک و هم چنین تجیهزات نظامی را به نفع داعش رد و بدل می کنند
  وی به روزنامه جمهویت ترکیه گفت،حکومت اردوغان از داعش برای مقابله با کردهای سوریه و به طور مشخص شاخه نظامی اتحاد دموکراتیک و هم چنین بر علیه اسد استفاده و حمایت می کند.
  پس از اشغال کنسولگری ترکیه در موصل نمایندگان مجلس این کشور یکبار دیگر به حمایت علنی و حکومت اردوغان از گروه های سلفی منطقه از جمله داعش اعتراض کردند. سینان اوغان عضو حزب حرکت ملی(پان ترکیست) با اشاره به علایم هشدار دهنده گفت داعش دست پرورده دولت ترکیه است. نمایندگان حزب جمهوری خلق نیز موضعی مشابه در قبال این تحولات و نقش آک پارتی داشته اند.هالوک کوُچ معاون دبیرکل این حزب گفت در تمام این سال ها ترکیه از داعش حمایت کرده است.این حمایت شامل پیشتبانی نظامی، مالی و سیاسی بوده است
  اما در این سو تحلیل گران نزدیک به حزب عدالت و توسعه سعی کردند افکار عمومی ترکیه را نسبت به داعش تعدیل کنند. جمله معروف داعش دشمن ترکیه نیست در چند روز گذشته بارها از رسانه های وابسته به آک پارتی شنیده شده است.
  http://www.hoosk.net/fa/subjects-archive/turkey/item/290-%D8%AF%D8%A7%D8%B9%D8%B4-%D8%AF%D8%B3%D8%AA-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D8%B1%D8%AF%D9%87-%D8%AA%D8%B1%DA%A9%DB%8C%D9%87%D8%9B-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D9%88-%D9%BE%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D8%AF%D8%A7%D8%B9%D8%B4-%D8%A8%D9%87-%D8%AF%D8%B3%D8%AA-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AA%D8%B1%DA%A9%DB%8C%D9%87.html

وەڵامێک بنووسە

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / گۆڕین )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / گۆڕین )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / گۆڕین )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / گۆڕین )

Connecting to %s