ئۆپێراسیۆنەکان رابگرن- Stop military operations

 


Diyarbekir-pkk-1 Diyarbekir-pkk-2 Diyarbekir-pkk-3 Diyarbekir-pkk-4 Diyarbekir-pkk-5 Diyarbekir-pkk-6 Diyarbekir-pkk-7 Diyarbekir-pkk-8 Diyarbekir-pkk-9 Diyarbekir-pkk-10 Diyarbekir-pkk-11

Advertisements

2 thoughts on “ئۆپێراسیۆنەکان رابگرن- Stop military operations

 1. ‘Asker çekilmeden gitmeyiz’
  AMED 14.02.2013
  Lice, Hani ve Genç üçgeninde sabah saatlerinde başlayan operasyon üzerine bölgeye giden halk, hala bekliyor. Askerler, halkın yürüyüşünü engellemek için havaya ateş açtı, gaz ve sis bombaları attı. Ancak, asker çekilmeden bölgeden ayrılmayacaklarını söyleyen BDP Lice İlçe Başkanı, “Asker çekilmeden buradan çekilmeye niyetimiz yok. Artık ölüm görmek istemiyoruz” dedi.

  Diyarbakır’ın Lice ve Hani ilçeleri ile Bingöl’ün Genç ilçesi üçgeninde bulunan Cemê Elik (Birlik) Köyü kırsalında bu sabah saat 06.00’da başlatılan askeri operasyon üzerine bölgeye giden halk, bekleyişini sürdürüyor.

  Gelişmelere ilişkin bilgi veren BDP Lice İlçe Başkanı Harun Erkuş, askerlerin operasyon bölgesine gidişe izin vermediğini ancak buna rağmen gitmekte kararlı olduklarını belirtti.

  Erkuş, şöyle konuştu. “Şu anda burada 500 kişiyiz. Diyarbakır ve çevre ilçelerden yola çıkanlar var. Askerler bizi yıldırmak, korkutmak için havaya ateş açtı, üzerimize, önümüze gaz bombası attı. Bir kadın arkadaşımız kolundan hafif yaralandı. Şu anda buraya dağların zirvesindeyiz. Etrafa dağıldık. Askerde de sessizlik var. Bekliyoruz. Asker çekilmeden buradan çekilmeye niyetimiz yok. Artık ölüm görmek istemiyoruz, gerilla, asker cenazesi, tabuk görmek istemiyoruz.”

وەڵامێک بنووسە

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  گۆڕین )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  گۆڕین )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  گۆڕین )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  گۆڕین )

w

Connecting to %s